Jarda, mistr do nepohody

Jarda, mistr do nepohody

Rodinný podnik s kolektivem, jaký máme v Dřevojasu, má jednu velkou výhodu. Všichni se tu známe, vycházíme spolu a díky tomu se nám i lépe pracuje. Rozhodli jsme se, že je na čase, abyste i vy, naši zákazníci a fanoušci, nahlédli „pod pokličku“ a zjistili, kdo všechno stojí za tím, že domácnosti po celé Evropě mají koupelny vybavené nábytkem z Dřevojasu. Poznejte ty, co stojí za naším úspěchem.

Seznamte se s Jardou

Asi byste řekli, že začneme u pana ředitele, ale jako prvního vám představíme našeho Jardu - Mistra ve výrobě a parťáka do nepohody, který má pod palcem strojovnu, výrobu a všechny, kdo v ní pracují.

Jarda při práci s manipulačním vozíkem
Jardova pozice mistra je velmi rozmanitá. Chvíli je v kanceláři, poté zaskočí do lakovny nebo ho můžete vidět i s manipulačním vozíkem. Jen s robotama se nekamarádí. To nám přiznal. Na to tu máme ale jiné odborníky, které vám představíme později.

Jarda je dříč. Ráno nastoupí před šestou, zkontroluje si „ovečky“ a už začíná jeho každodenní koloběh kontrol výrobků, kvality, pendlování mezi jednotlivými zaměstnanci, dílnami, stroji a vyřizováním agendy ve své „kukani“.

Pohled na montážní halu
Jarda sídlí v malé buňce na montážní hale, odkud na ni má krásný výhled. Také vám to připomíná jeden český film s jistým Hujerem?

Člověk by řekl, že toho má Jarda hodně. Má v tom ale systém a díky tomu si může dovolit být pro své podřízené víc než jen šéfem. Občas prohodí nějaký příběh, vtip, kdekoho popíchne, ale dokáže být i přísný a nesmlouvavý. S Jardou je radost pracovat a všichni si ho tady vážíme.

Jarda v lakovně
Jarda je všudypřítomný, pendluje mezi dílnami a kromě pokynů, kontrol a jiných pracovních záležitostí, prohodí i pár slov s kolegy.

V pracovní době se díky němu zkrátka nikdy nenudíte. A to ani lidé v kancelářích, na které si jde občas "došlápnout". Ale neděste se. Jardovou náplní práce je i úzká kooperace s technology a konstruktéry, s nimiž je čas od času potřeba si leccos vysvětlit a upřesnit.

Jarda ve strojovně u robotické linky
Jednou je na montáži, podruhé už ho vidíte, jak kráčí na strojovnu nebo do kanceláří.

A pozor, Jarda krom toho, že je kutil, má i jednu velkou zálibu. Snad nebude vadit, když to na něho práskneme. Jarda je ve volném čase šikovný cukrář a když někdo slaví narozeniny či jubileum, jsou kanceláře a jídelna provoněny čerstvými větrníky a kremrolemi. Paráda že?

Pár otázek na tělo

Zeptali jsme se Jardy, co si o práci v Dřevojasu myslí:

Jardo, jak dlouho pracuješ v Dřevojasu?
Tento rok mám jubileum, dvacet let.

Co tě na tvé práci baví?
Obecně mám rád truhlařinu, práci se dřevem a toho si tu užiju na maximum. Člověk tu navíc pořád někde něco dělá, nesedím jen v kanceláři, ale chodím i mezi kolegy, pomáhám jim, bavím se s nimi, zaškoluju nové pracovníky a o tom to je. Přiložit ruku k dílu.

Co bys vzkázal zájemcům o práci v Dřevojasu?
Ať přijdou s dobrou náladou, s chutí do práce, nebát se. Je tu fajn.

Jarda s umyvadlovou deskou
Přiložit ruku k dílu! Dle Jardy má být správný mistr mezi svými podřízenými. Pomáhat jim, naslouchat jejich přáním a nápadům a být k ruce. A to přesně dělá.

O Jardovi by se toho dalo napsat hodně. Není člověka, který by ho neměl rád, a tak vám můžeme na rovinu říct, že práce tu je opravdu rozmanitá a po lidské stránce velmi příjemná. 

Kdo bude další?

Zaujal vás Jardův příběh? Co nevidět vám představíme dalšího kolegu a s ním i techniku, kterou u nás ovládá. Máte se na co těšit. ;) 

Autor

Radana Šoupalová
Radana Šoupalová HR managerka

O zaměstnance se v Dřevojasu starám už od roku 2019. Ráda jim naslouchám, pomáhám jim překonávat profesní, ale i osobní překážky a snažím se, aby se tu cítili jako doma. 

Co je u nás nového?

Robotická linka

Robotická linka

V dalším dílu našeho seriálu o výrobě koupelnového nábytku se vydáme na strojovnu k robotické lince, na které dochází k olepování a frézování jednotlivých dílců. Jak to probíhá se dozvíte v novém článku!