Exkurze žáků učňovského oboru Truhlář z České Třebové

Exkurze žáků učňovského oboru Truhlář z České Třebové

Ke konci školního roku, kdy už je uzavřen prospěch a žáci už toužebně hledí k blížícím se prázdninám, pořádají mnohé školy pro své žáky četné výlety a exkurze. Zejména pak do firem, jejichž výrobní činnost úzce souvisí s tématem výuky. A právě jedna taková exkurze proběhla v červnu i u nás v Dřevojasu.

Vítejte budoucí truhláři

Vždy jsme velmi rádi, když můžeme v našem areálu přivítat mladou generaci, která se intenzivně připravuje na svou profesní dráhu, obzvláště pak v oborech truhlář, seřizovač, elektrotechnik apod. A radost jsme měli i nyní. Z nedaleké České Třebové k nám v červnu dorazili žáci oboru Truhlář ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště. Tentokrát ale bylo hned několik důvodů k radosti, protože žáky vedl mistr, který sám kdysi začínal svoji kariéru v Dřevojasu.

Zajímají vás podrobnosti o založení a historii Dřevojasu? Detaily si můžete pročíst na našich hlavních webových stránkách.

Žáci z České Třebové při exkurzi
Svoji exkurzi po výrobě zahájili žáci z České Třebové na strojovně u automatického nakladače. Vše s podrobným výkladem od našeho Jirky

Exkurze ve výrobě

Úvodem exkurze jsme budoucí truhlářské talenty seznámili s bezpečnostními pokyny v naší výrobě. To je vždy nezbytnost. Následovaly podrobnostmi o chodu a vývoji Dřevojasu a také o pracovních příležitostech v našem podniku. Zejména pak o uplatnění, které u nás mohou žáci nalézt po ukončení svých studií. 

Žáci z České Třebové při exkurzi
Žáci u automatické formátovací pily

Personální okénko doplnil výklad a prezentace vybraných produktů, protože je důležité, aby návštěva, zejména pak učni a žáci příbuzných oborů, měli kompletní představu o tom, co se u nás vyrábí a co možná budou jednou sami vytvářet.

Žáci z České Třebové při exkurzi
Velký zájem mezi žáky vzbudila především naše robotická linka, o které se může dozvědět celou řadu podrobností v našem článku

Následně si žáky převzal kolega Jirka, manager technického útvaru a náš IT správce. S podrobným výkladem protáhl žáky z České Třebové celou výrobou. Od automatické pily, přes olepovačku, roboty, následně do lakovny a odtud na montáž. 

Žáci z České Třebové na montáži
Za doprovodu Jirky se žáci podívali i na montáž, kde mohli shlédnout proces kompletace nábytku

Děkujeme za návštěvu

Z každé exkurze, která u nás proběhne, máme vždy velkou radost. Těší nás, že je o učňovské a jiné obory spojené s naší činností stále velký zájem, proto se i my snažíme přiložit ruku k výchově budoucích talentů. Již nyní se těšíme na začátek dalšího školního roku a na to až se brána Dřevojasu otevře pro další zvídavé návštěvníky. 

Děkujeme za návštěvu a zase někdy na viděnou v Dřevojasu! 

Autor

Radana Šoupalová
Radana Šoupalová HR managerka

O zaměstnance se v Dřevojasu starám už od roku 2019. Ráda jim naslouchám, pomáhám jim překonávat profesní, ale i osobní překážky a snažím se, aby se tu cítili jako doma. 

Co je u nás nového?

Robotická linka

Robotická linka

V dalším dílu našeho seriálu o výrobě koupelnového nábytku se vydáme na strojovnu k robotické lince, na které dochází k olepování a frézování jednotlivých dílců. Jak to probíhá se dozvíte v novém článku!