Dřevojas na Mistrovství ČR v oboru Truhlář

Dřevojas na Mistrovství ČR v oboru Truhlář

Soutěž truhlářů Česká Třebová

Minulý týden, 12.1.2022, měl náš kolega Jirka (vedoucí technického úseku) tu čest, být za Dřevojas v odborné porotě regionálního kola Mistrovství České republiky v oboru Truhlář, které se konalo v České Třebové.

Mistrovství ČR v oboru Truhlář
Do regionálního kola postoupili nejlepší kutilové ze školských klání.

Soutěž vyhlásil Klastr českých nábytkářů a postoupili do ní zástupci školních soutěží, z nichž ti nejlepší, kteří vzejdou z regionálního kola, se dostanou na celorepublikové klání v jihomoravském Slavkově. Kromě Dřevojasu usedli do poroty i zástupci samotného klastru a firmy Dřevotvar z Jablonného nad Orlicí.  

Nejlepší vyhrává

V soutěžní den se v budově Vyšší odborné školy a Střední školy technické v České Třebové sešlo celkem 14 žáků ze sedmi škol z Pardubického a Královehradeckého kraje. Všichni měli jasný úkol a cíl. Vyrobit co nejlepší produkt a zvítězit.

Soutěžící během výroby
Soutěž byla velmi napínavá. Do regionálního kola postoupili velmi šikovní žáci.

Žáci měli dle zadání na výrobu servírovacího stolku celkem 5 hodin. Použít mohli pouze ruční nářadí (hoblík, dláta, úhelník atd.) a nezbytné elektrické nářadí jako rámová či pokosová pila nebo čelovka.

Zručnost a pečlivost

Smyslem soutěže bylo kromě prokázání zručnosti také prokázání citu pro detail či pečlivost. Odborná porota hodnotila mj. také  schopnost dodržení rozměrů, čistoty spojů, práce dle BOZP nebo čistoty na pracovišti.

Pracovní stůl soutěžících Výroba dílků soutěžních produktů

Výrobek byl pro všechny stejný - servírovací stolek se sklopnými nožičkami.

Soutěž započala v 9 hodin a již ve tři hodiny odpoledne byly k vidění výsledné výrobky. A kdo vyhrál? Jako nejzdařilejší ohodnotila komise výrobky žáků ze Střední školy řemeslné z Jaroměře. Na třetím místě se pak umístil zástupce pořadatelské školy.

Jak to vidí Dřevojas?

A jaké máme pocity? Samé pozitivní. Všichni přítomní soutěžící prokázali, že jsou velmi šikovní a hlavně, že mají chuť se ve svém oboru zdokonalovat a jednou se mu věnovat i profesionálně. Dřevojas si mj. připravil pro výherce hodnotné ceny v podobě truhlářského nářadí, které kluci jistě jednou upotřebí.

Výherci soutěže
A to jsou oni! Nejšikovnější ze šikovných. Všichni dostali od Dřevojasu praktické ceny a všichni také budou bojovat na celorepublikovém klání.

Všem ostatním popřál náš kolega mnoho úspěchů v dalším působení na škole a v životě. Gratulujeme i my v Dřevojasu a na závěr dodáme, že tu kluky velmi rádi uvidíme, pokud by se rozhodli spojit svoji kariéru s Dřevojasem. 

Zaučíme a vytvoříme jim pohodlné pracovní prostředí tak, aby se mohli i nadále zdokonalovat a současně být přínosem i pro nás.

Hodně zdaru!

Dřevojas

 

Autor

Radana Šoupalová
Radana Šoupalová HR managerka

O zaměstnance se v Dřevojasu starám už od roku 2019. Ráda jim naslouchám, pomáhám jim překonávat profesní, ale i osobní překážky a snažím se, aby se tu cítili jako doma. 

Co je u nás nového?

Robotická linka

Robotická linka

V dalším dílu našeho seriálu o výrobě koupelnového nábytku se vydáme na strojovnu k robotické lince, na které dochází k olepování a frézování jednotlivých dílců. Jak to probíhá se dozvíte v novém článku!